Ha fáj és csíp: a felfázás kezelése

felfazasA nők negyede érzi ezeket a tüneteket vizeléskor élete során legalább egyszer, melyet egy kis odafigyeléssel akár meg is előzhetünk. Ha pedig gyakrabban kell a mosdóba szaladgálnunk, ne bagatellizáljuk el a problémát, és kezeljük lehetőleg minél előbb, hiszen a tünetek óráról-órára súlyosbodhatnak.



Az antibiotikumos kezelések mellékhatásaitól akár napokig szenvedhetünk, így a legjobb, ha először a hagyományos módszerek mellett maradunk.


Felfáztam?
Hólyaghurutról akkor beszélhetünk, ha a vizelés fájdalommal, érzékenységgel jár. Úgy érezzük, hogy folyamatosan a mosdóba kell rohannunk, ugyanakkor a húgyutak alig ürülnek. A vizelet megváltozása is jele lehet a problémának. Ilyen figyelmeztetések pedig a válladék, vér vagy esetleg a kellemetlen szag. Gyakran előfordul alhasi fájdalom, főleg a vizeletürítés ideje alatt, illetve esetenként láz, álmatlanság, fáradékonyság is felmerülhet.

   

Miért fázunk fel?
A húgyúti fertőzések a nőknél sokkal nagyobb számban fordulnak elő, mint a férfiak esetében. Ez leginkább a genetikával magyarázható, vagyis a nők húgycsöve rövidebb, mint az erősebb nemé, így a baktériumok könnyebben feljutnak akár a veséig is. Noha általában a hideggel kötik össze a felfázást, nem kell ahhoz sokáig a kövön üldögélnünk, hogy bekövetkezzen a baj. A hólyaghurut kialakulásának ugyanis számos oka lehet. Előfordulhat, hogy a végbélnyílásban található E. Coli baktérium vagy más fertőző gombafajok, mint például a candida, a legnagyobb higiéniás odafigyelés ellenére is a húgyutakba kerülnek.
De a gyakori szexuális érintkezés esetén is előfordulhat, amelyet „mézeshetek” hólyaghurutnak is hívnak.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: HarmoNeT

Itt megtalál minket

2100 Gödöllő,
Gábor Áron utca 3

Elérhetőségeink

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 (28) 430-069

Nyitva tartás

Hétfő – Péntek
: 08:00 – 19:00
Szombat: 08:00 - 13:00

A honlap oldalain található gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesítik a szakember megkeresésének szükségességét.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét