A cukorbetegség kezelése

diabetesz14 A cukorbetegség kezelésének fő célja a vércukorszint normális határértékeken belül tartása, amennyire ez lehetséges. A tökéletesen normális szintet nehéz elérni, de minél inkább sikerül a vércukrot a normál tartományban tartani, annál kevésbé valószínű, hogy átmeneti és hosszú távú szövődmények alakulnak ki.


A vércukorszint pontos beállításának legfőbb veszélye a "túlkezelés" nagyobb valószínűsége, ami alacsony vércukorszintet eredményez (hipoglikémia).
A cukorbetegség kezelésekor a megfelelő testsúly fenntartására, testedzésre és az étrendre kell nagy figyelmet fordítani. Sok elhízott II-es típusú cukorbetegnek nem lenne szüksége gyógyszer szedésére, ha fogyna és rendszeresen sportolna. A súlycsökkentés és a testedzés fokozása viszont a legtöbb cukorbeteg számára nehéz. Emiatt gyakran inzulin-pótló terápia, vagy vércukorszint-csökkentő tabletták szedése szükséges. A testedzés közvetlenül csökkenti a vércukorszintet, ami gyakran az inzulinszükségletet is mérsékli.

A diétás kezelés nagyon fontos. Általánosságban a cukorbetegeknek nem szabad túl sok édességet enniük, és étkezéseiket szabályos terv szerint kell elfogyasztaniuk. Ugyanakkor néhány falat lefekvéskor vagy késő délután gyakran segít megelőzni az alacsony vércukorszint kialakulását azokban, akik reggel vagy este adnak maguknak közepes hatástartamú inzulint. Mivel a cukorbetegekben gyakran magasabb a koleszterinszint is, a dietetikusok általában a telített zsírok mennyiségének csökkentését javasolják az étrendben. Mégis, a koleszterinszint csökkentésének legjobb módja a vércukorszint és a testsúly szinten tartása.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Informed

 

Itt megtalál minket

2100 Gödöllő,
Gábor Áron utca 3

Elérhetőségeink

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 (28) 430-069

Nyitva tartás

Hétfő – Péntek
: 08:00 – 19:00
Szombat: 08:00 - 13:00

A honlap oldalain található gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesítik a szakember megkeresésének szükségességét.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét